Breaking  News
60 de ani de medicină la Suceava

60 de ani de medicină la Suceava

Anca Holca
28 mai 2026
175 vizualizari

Spitalul Clinic Județean de Urgență „Sf. Ioan cel Nou” Suceava marchează 60 de ani de medicină modernă la Suceava printr-un eveniment aniversar dedicat tradiției, performanței și grijii pentru pacienți.

 

Manifestările vor avea loc marți, 2 iunie 2026, de la ora 17:00, la Prestige Plaza și vor reuni cadre medicale actuale și de altădată, reprezentanți ai autorităților și membri ai comunității. Programul include o expoziție de grafică semnată de Mihai Pânzaru PIM, dar și lansarea de carte a doctorului Mihai C.-M. Ardeleanu. Conducerea spitalului subliniază că aniversarea evidențiază evoluția unității medicale și investițiile realizate în infrastructură, tehnologie și pregătirea personalului medical, care au consolidat statutul spitalului ca centru medical de referință pentru nordul Moldovei. Reprezentanții instituției transmit că, după șase decenii de activitate, obiectivul rămâne același: servicii medicale sigure, echipe bine pregătite și proiecte care să aducă medicina mai aproape de oameni.

Comentarii
#0

Nu exista comentarii. Fii primul care comenteaza!

Distribuie
Citește și...